X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

کــــــار وفــــنـــــاوری

ورود شما را به این وبلاگ علمی و آموزشی خوشامد عرض می کنیم

ساخت یک زیردریایی

ساخت یک زیردریایی

 وسایل مورد نیاز:

 

وسایل مورد نیاز

بطری پلاستیکی بزرگ، شن، قیف پلاستیکی، دو عدد بطری پلاستیکی کوچک، درفش، قیچی، خط‌کش، دو عدد نی نوشیدنی پلاستیکی، نوار لاستیکی، خمیر مدل‌سازی (از نوعی که سخت نشود)، دو عدد گیره کاغذ

 

1- بطری بزرگ پلاستیکی را با استفاده از یک قیف، پر از شن کنید. آن‌را تا جایی پر کنید که در مخزن آب ته ‌نشین شود. برای یافتن میزان مورد نیاز شن، بطری را در آب امتحان کنید. هنگام آزمایش در آب، در بطری محکم بسته باشد.

 

ساخت یک زیردریایی

 

2- یک سوراخ بزرگ (تقریبا به عرض سانتی‌متر 1) در یک طرف دو بطری پلاستیکی کوچک ایجاد کرده و در طرف دیگر یک سوراخ کوچک، به اندازه‌ای که بتوان نی پلاستیکی را وارد آن نمود، ایجاد نمایید.

 

ساخت یک زیردریایی

 

3- دو بطری کوچک را با استفاده از نوار لاستیکی به دو طرف بطری بزرگ وصل نمایید. بطری‌های کوچک را بچرخانید تا سوراخ کوچک هر یک به سمت بالا قرار گیرد.

 

ساخت یک زیردریایی

 

4- یک نی نوشیدنی پلاستیکی را وارد هر یک از سوراخ‌های کوچک نمایید به نحوی که قسمتی از آن وارد بطری شود. به وسیله خمیر مدل‌سازی سطح اطراف سوراخ را عایق‌بندی کرده تا یک اتصال بدون نشت آب داشته باشید.

 

ساخت یک زیردریایی

 

5- یک گیره کاغذ کوچک را به قسمت وسط نی بزنید. گیره باید به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند مسیر نی را بسته و مانع از خروج هوا به سبب فشار آب شود.

 

ساخت یک زیردریایی

 

6- ماکت زیردریایی خود را در مخزن آب قرار دهید. با وجود گیره‌ها باید روی آب شناور بماند. گیرها را بردارید. آب وارد مخازن شناوری خواهد شد و زیردریایی در آب فرو خواهد رفت.

 

ساخت یک زیردریایی

 

تنظیمات نهایی

این ماکت نهایی زیردریایی است. ممکن است مدل شما در ابتدا در آب از جلو یا عقب خم شود. در چنین حالتی از طریق تکان دادن شن‌ها در درون بطری آن را تراز نمایید.

 

ساخت یک زیردریایی

 

7- برای اینکه زیردریایی را دوباره به سطح آب برگردانیم، هم‌زمان و به آرامی در نی‌ها بدمید. هوا، آب را به بیرون از مخازن شناوری خواهد راند و زیردریایی تا سطح آب بالا خواهد آمد.

 

ساخت یک زیردریایی

 

8- وقتی ماکت زیردریایی شما دوباره به سطح آب بازگشت، دمیدن در مخازن را به آرامی ادامه دهید و هر کدام از گیره‌ها را دوباره در جای خود بزنید. ماکت زیردریایی شما شناور روی سطح آب خواهد ماند.

 

ساخت یک زیردریایی

تاریخ ارسال: یکشنبه 30 بهمن 1390 ساعت 21:34 | نویسنده: herfeofan teacher | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد