X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

کــــــار وفــــنـــــاوری

ورود شما را به این وبلاگ علمی و آموزشی خوشامد عرض می کنیم

ساخت یک قایق موتوری

وسایل مورد نیاز

 

وسایل مورد نیاز

 

چوب پنبه، درفش، قیچی، بطری کوچک پلاستیکی، بطری بزرگ پلاستیکی، گیره کاغذی بزرگ، خط‌کش، انبردست، مهره، نوار پلاستیکی بلند، مداد کوچک، نی نازک باغچه

 

1- با استفاده از درفش سوراخی در وسط چوب پنبه ایجاد کنید. دو شکاف اریب در دو طرف چوب پنبه ایجاد کرده و دو باریکه پلاستیکی را که از بطری پلاستیکی کوچک برداشته‌اید، وارد این شکاف‌ها نمایید.

 

ساخت یک قایق موتوری

 

2- یک قطعه مستطیلی از یک طرف بطری پلاستیکی بزرگ ببرید. شکاف ایجاد شده، قسمت بالایی قایق شما را تشکیل می‌دهد. به وسیله درفش یک سوراخ کوچک در پشت و زیر بطری ایجاد نمایید.

 

ساخت یک قایق موتوری

 

3- به وسیله انبردست، قسمت‌های خم‌شده‌ی گیره‌ی کاغذی را صاف کنید.5/1  سانتی‌متر از انتهای این سیم را خم کنید. سیم را داخل چوب پنبه فرو کرده و سپس آن ‌را از مهره و سوراخ کوچک رد کنید.

 

ساخت یک قایق موتوری

 

4- انتهای سیم را در داخل بطری خم کنید یک نوار لاستیکی را از دور این بخش سیم رد کرده و آن‌را تا دهانه بطری بالا بکشید. به وسیله یک مداد محل آن‌را تثبیت نمایید.

 

ساخت یک قایق موتوری

 

5- پروانه را با دست خود نگه داشته و مداد را بچرخانید تا نوار لاستیکی پیچیده شود. تا زمانی‌که قایق را در آب قرار می‌دهید، پروانه را نگه‌دارید و سپس آن‌را آزاد نمایید. چه اتفاقی می‌افتد؟

 

ساخت یک قایق موتوری

 

6- اکنون یک سکان برای قایق خود بسازید. یک قطعه پلاستیکی به ابعاد  4× 4سانتی‌متربریده و دو سوراخ نزدیک یک گوشه آن ایجاد نمایید. نی نازکی را از این دو سوراخ رد کنید.

 

ساخت یک قایق موتوری

 

7- قطعه‌ای را که از بطری بزرگ بریده‌اید به عنوان پایه سکان استفاده نمایید. دو سوراخ به فاصله2  سانتی‌متر از هم و در مرکز قطعه ایجاد کرده و نی را از آن دو رد کنید.

 

ساخت یک قایق موتوری

 

حرکت مستقیم و تغییر مسیر

این مدل نهایی قایق است. برای اینکه نحوه کنترل قایق را آزمایش کنید موقع شروع، سکان را در مرکز قراردهید

تاریخ ارسال: دوشنبه 26 دی 1390 ساعت 21:03 | نویسنده: herfeofan teacher | چاپ مطلب
نظرات (1)
جمعه 30 دی 1390 13:11
میناب تکنیک
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام

چطوری دوست عزیز. خوبی؟

لحظه هایت شاد.
پاسخ:
خوبیم به لطف خدا
شما چطورید؟
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد